Медики поки що не знають, як вилікувати псоріаз. Терапія недуги спрямована в основному на усунення симптомів та покращення стану хворого.

Ми дамо кілька порад, як уникати рецидивів та покращити стан:

  1. Бережіть імунітет. Саме збій у роботі імунної системи призводить, як правило, до загострення хвороби. Під шкірою накопичуються лімфоцити, одночасно починають вироблятися цитоксини – речовини, що регулюють запальні реакції. Результат - висипання, що лущиться, так звані бляшки.
  2. Уникайте холоду та застуд. Досліджуючи географію захворюваності, лікарі виявили, що у північних регіонах із тривалою зимою ризик псоріазу вищий. Його може спровокувати переохолодження чи обмороження, застуда, грип.
  3. Не ховайте хворобу від сонця. Ще за старих часів говорили, що “троянди диявола” (так називали прояви псоріазу) бояться світла. Медики підтверджують: з приходом теплого періоду, коли одяг не закриває шкіру від сонця, симптоми псоріазу слабшають, а в деяких хворих зовсім зникають.
  4. Морська вода також рятує від недуги. Але не можна бути на сонці в небезпечний годинник і згоряти.
  5. Бережіть шкіру від травм та надмірних впливів середовища. Явище, коли псоріатичні бляшки з'являються на місцях сонячних та хімічних опіків, обморожень та шрамів, називається “феномен Кебнера”. Уникайте надмірного висушення шкіри, це також посилює симптоми захворювання.
  6. Агресивні хімічні речовини, навіть у косметиці, також викликають осередки.
  7. Без дієти ніяк.

При псоріазі треба повністю відмовитися від часника та лука, шоколаду, гострих приправ. Краще не вживати спиртних напоїв. Кинути куріння. Варто зменшити до мінімуму копчене, жирне м'ясо, смажені продукти, мед. Зупиніть свій вибір на фруктах та овочах, відварній рибі та нежирних сортах м'яса.